Small Normal Giant
 Vlastizradce...
AnonymniAutor: Anonymni ++++
Datum: 22. 05. 2026 14:19:38

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-babis-rekl-ze-stat-uvazuje-o-prodeji-explosie-40579463
 Vlastizradce...
Autor: kvakys (Kvakys +)
Datum: 22. 05. 2026 14:27:27

to si pleteš, on je Slovák
 Re: Vlastizradce...
AnonymniAutor: Anonymni ++++
Datum: 22. 05. 2026 14:27:46

Kvakys » On si to nemysli
 Re: Vlastizradce...
spinnerAutor: spinner + (172.18.0.[spinner])
Datum: 22. 05. 2026 14:30:19

Anonymni » starý🤠
 Re: Vlastizradce...
ZubyAutor: Zuby +++++
Datum: 22. 05. 2026 14:40:43

Rozumy.. co na to AI?

investoval posledni dobou stat do Explosie vic nez obvykle?
Ano — poměrně výrazně. V posledních 2–3 letech stát (a částečně i EU) tlačí do Explosia mnohem víc peněz než dřív, hlavně kvůli válce na Ukrajině a celkovému navyšování výroby munice v Evropě.
Konkrétně:

V letech 2020–2022 investovala Explosia zhruba kolem 100 milionů Kč ročně.
Od roku 2023 investice prudce rostou:
2023: cca 208 milionů Kč
2024: cca 320 milionů Kč
2025: plán cca 850 milionů Kč
do roku 2027 celkem až 2 miliardy Kč
K tomu:
Evropská komise dala Explosii grant 10 milionů eur na rozšíření výroby střelných prachů a hnacích náplní pro dělostřeleckou munici.
Vláda otevřeně mluví o tom, že Explosia je strategická firma pro obranu a že musí výrazně navýšit kapacity.
Firma zároveň rekordně roste — z obratu pod miliardu před pár lety na 1,7–3 miliardy Kč v posledních letech.
Takže stručně:
ano, stát do Explosie investuje výrazně víc než dřív,
hlavní důvod je obranný průmysl a výroba munice,
a trend zatím spíš pokračuje než zpomaluje.
 Re: Vlastizradce...
Autor: MedaBeda ++++
Datum: 22. 05. 2026 14:51:59

neskutecnej curak

stat jako ukradenou na dotacich zavislou firmu....
 Re: Vlastizradce...
rejnokAutor: rejnok ++++
Datum: 22. 05. 2026 17:04:56

tywe ten je vtipnej.... prodat strategickej podnik....
 Re: Vlastizradce...
..Autor: .. +
Datum: 22. 05. 2026 17:06:38

Zuby » a netvrdis hele nahodou, ze cokoliv co provozuje stat ..... :D
 Vlastizradce...
Black Matrix.Autor: Black Matrix. ++
Datum: 22. 05. 2026 17:43:14

rejnok » 
a ještě k tomu zlatou slepočku!
 Re: Vlastizradce...
ZubyAutor: Zuby +++++
Datum: 22. 05. 2026 20:34:39

.. » Jiste ze jo. Tady to presne vidis. Nejdriv do toho narve miliardy a pak to sam koupi za zlomek ceny.